Hakkımızda

“macro” & “nimbus”

    Sitenin Adı, Hepinizin Anlamını Bildiğini Düşündüğüm “Macro” Kelimesinden Ve Anlamını Bilmiyor Olabileceğiniz Latincede Yağmur Bulutu Anlamına Gelen “Nimbus” Kelimelerinin Birleşmesinden Oluşmaktadır. 

    Çok Kısa Bir Şekilde Sitenin Amacından Bahsetmek İstiyorum. 

    Sitemiz, Macro Yazmayı Öğrenmek İsteyen Temel Seviyede Excel Bilgisine Sahip Herkes İçin Bir Kaynak Oluşturması Amacıyla Kurulmuştur. Herhangi Bir Şeyi Öğrenmek Ne Kadar Zorsa İnanın Öğretmek ve Öğrenmek İsteyenler İçin Ders Kaynağı Oluşturabilmek De Bir O Kadar Zordur. Sıfır MAkro Bilgisine Sahip Öğrencileri Hedef Aldığımız İçin, Sayfalarımızda, İşlediğimiz Konuları ve Bilhassa Yazdığımız Kodların Her Birini, Satır Satır Ayırarak Detaylı Bir Şekilde Anlatmaya Çalıştık. Sayfalarımızı Kaplayan Bu Açıklayıcı Metinleri Okumanız, Aklınızda Oluşan Bazı Fikirlerin Birbirine Bağlanmasını Sağlayacağını Umut Ediyorum. Bu Nedenle De Okumadan Geçmemenizi Tavsiye Ediyor ve Umut Ediyorum.

    Excel Makro Derslerinin Birinci Kısmını Oluşturacak Olan İlk 29 Dersin Siteye Yüklenmesini Takiben, Siteye Bu Derslere Ait Çözümlü Egzersizler, Sonrasında İse Videolar Yüklenecektir. Bu Yüklenen 29 Ders, Normal Bir Kişinin Çok İyi Bir Makro Yazmasını Sağlamaya Yetecektir. Sonra Yüklenecek Olan Dersler İse İleri Makro Dersleri Olarak Nitelendirilecek Olup, Her Derste Makroların Yapabildiğinden Haberinizin Dahi Olmadığı Konular İşlenecektir. 

    Ne Yazık Ki Tam Zamanlı Olarak Bir İşte Çalıştığım İçin, Site İçin Ayırabildiğim Zamanlar Çok Dar Oluyor. Bu Sebeple De Bir Ders İle İlgili Araştırma Yapıp Kaynak Hazırlamam ve Siteye Yükleyebilmem Neredeyse 3 Haftayı Buluyor. Her Ne Kadar Harcanan Süreler Uzun Olsa Da Ben Şimdiye Kadar Sizlerden Gelen Geri Dönüşlerden Ve Sitenin Şu Anki Halinde Oldukça Memnunum(22.02.2020 Her Ne Kadar Sitenin Hızını Ve Şeklini Hala Geliştirmeye Çalışsam Da). Amacım, Makro Yazmayı Öğrenmek İsteyen Kişilerin İhtiyaç Duyabilecekleri Herşeyi Barındıracak Şekilde Bir Site Oluşturabilmek. Ve Sizlerden Gelen Tavsiye Ve Önerilerle De Bu Amaca Ulaşabileceğimden Eminim. 

    Hep Beraber Daha İyiye, Görüşmek Dileğiyle….


    Her Türlü Düşünceniz İçin [email protected] E-Posta Adresine ve  macronimbus Instagram Hesabına Mesaj Gönderebilirsiniz.

    Ender DAĞDELEN

Dünya Çapında Araştırmacılara Ait Çalışmaları Okumak İsterseniz https://www.researchgate.net/profile/Ender_Dagdelen adresini Ziyaret Edebilirsiniz. Ana Sayfaya Dönmek İsterseniz De Aşağıdaki Tuşu Tıklayınız.